Pasaulyje

2018.01.31 17:15

Kremlius: V. Putinas ir R. T. Erdoganas patenkinti Sirijos taikos kongresu

BNS 2018.01.31 17:15

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo Turkijos kolega Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį pareiškė esą patenkinti Sirijos taikos kongreso rezultatais, pranešė Kremlius.

„Valstybių vadovai išreiškė pasitenkinimą Sirijos nacionalinio dialogo kongreso, vykusio sausio 30 dieną Sočyje, rezultatais“, – sakoma Kremliaus pareiškime.

Antradienį vykusiame Rusijos organizuotame Sirijos taikos kongrese ieškota taikaus sprendimo beveik septynerius metus trunkančiam karui užbaigti, bet esminio proveržio pasiekti nepavyko. Daug Sirijos sukilėlių grupių nusprendė jį boikotuoti.

Tačiau Jungtinių Tautų pasiuntinys Steffanas de Mistura pranešė, kad konferencijos dalyviai susitarė formuoti komitetą naujos Sirijos konstitucijos aptarimui.

Kremliaus pranešime nurodoma, kad V. Putinas ir R. T. Erdoganas „pabrėžė (Sočio) susitarimų svarbą“ ir pridūrė, jog jais siekta rasti sprendimą JT Saugumo Tarybos rezoliucijos pagrindu.

Prezidentai taip pat aptarė „kaip toliau koordinuoti Rusijos ir Turkijos pastangas, kad būtų užtikrintas stabilus deeskalavimo zonų funkcionavimas“ Sirijoje. Dėl šių zonų Turkija, Iranas ir Rusija susitarė pernai.

Sočio kongrese dalyvavo 1393 delegatai ir daugiau kaip 50 stebėtojų.

Damasko režimą palaikanti Rusija siekia padėti rasti politinę išeitį iš Siriją krečiančio konflikto ir konsoliduoti savo įtaką regione.