Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.31 15:41

Interpolas informavo Italiją, kad į jos teritoriją pateko pusšimtis IS narių

ELTA 2018.01.31 15:41

Interpolas išplatino 50-ties spėjamų teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės narių, atvykusių į Italiją, kad iš ten patektų į kitas Europos šalis, sąrašą. Tai trečiadienį pranešė Didžiosios Britanijos laikraštis „The Guardian“.

Leidiniui pavyko susipažinti su Tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos generalinio sekretoriato sudarytu sąrašu.

„The Guardian“ duomenimis, visi 50 žmonių – Tuniso piliečiai, pasiekę Apeninų pusiasalį valtimi. Pasak leidinio, sąrašas, kuriame nurodomi IS narių vardai ir pavardės, taip pat jų gimimo datos, Italijos vidaus reikalų ministerijai buvo perduotas praėjusių metų lapkričio 29 d. Italijos pareigūnai pasidalijo juo su kitų Europos šalių atstovais.

Laikraštis atkreipia dėmesį į tai, kad, Jungtinių Tautų duomenimis, į Iraką ir Siriją prisijungti prie IS išvyko 5,5 tūkstančio Tuniso piliečių – daugiau negu iš bet kurios kitos šalies.

Remdamasis Italijos valdžios atstovais, „The Guardian“ pranešė, kad nuo praėjusių metų liepos Agridžento rajone Sicilijos pietvakariuose išsilaipino daugiau kaip 3 tūkstančiai migrantų iš Tuniso. Italijos policijai pavyko sulaikyti ir nustatyti tik maždaug 400 žmonių tapatybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi