Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.31 16:01

JAV sudarytas Rusijos „juodasis sąrašas“ Kremlių suerzino trumpam

Donaldo Trumpo administracijos paskelbtas Rusijos oligarchų sąrašas Kremlių pykdė neilgai: pirminiam šokui praėjus, valstybinė televizija pavadino D. Trumpą „vėl mūsiškiu“, kai paaiškėjo, kad viešą sąrašo dalį jo administracija sudarė atmestinai, o naujų sankcijų nesiėmė, nors buvo įpareigota tai daryti.

Sankcijų ekspertai pavadino jį praleista proga Maskvai parodyti stiprybę. Kongrese kilo pasipiktinimo banga ne tik tarp demokratų, bet ir tarp respublikonų, tačiau Iždo departamento vadovas pažadėjo, kad naujų sankcijų bus.

Jungtinių Valstijų senatoriai, daugiausia demokratai, bet ir kai kurie respublikonai, palaikė D. Trumpo sprendimą antausiu, kai pusę metų lauktų naujų sankcijų Rusijai jo administracija nusprendė netaikyti, o oligarchų sąrašas pasirodė toks, kad jį surašyti per kelias valandas galėjo pora praktikantų.

Prieš pusmetį abejuose rūmuose už sankcijų įstatymą balsavo 517 kongresmenų, prieš – 5. Tad D. Trumpui teko jį pasirašyti, nes vetuoti nebuvo prasmės. Bet dabar, pasak kritikų, jis atsikeršijo: nusprendė tiesiog netaikyti naujų sankcijų.

Valstybės departamentas paaiškino, kad jau esamos sankcijos atgraso nuo naujų sandorių su Rusija, bet įstatymas aiškiai numato, kad sankcijos turi ne atgrasyti, o bausti už kišimąsi į rinkimus. O ir dėl atgrasymo – pats D. Trumpo žvalgybos vadovas pripažino, kad kol kas Rusija neatgrasyta ir mėgins kištis į artėjančius Kongreso rinkimus.

Išsamiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi