Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.31 19:11

Tūkstančiai žmonių išėjo į Barselonos gatves paremti C. Puigdemont`o

ELTA 2018.01.31 19:11

Tūkstančiai demonstrantų antradienį išėjo į Barselonos gatves paremti Katalonijos nepriklausomybės lyderio Carleso Puigdemont`o. Žmonės – kai kurie jų buvo su C. Puigdemont`o kaukėmis – susirinko prie regiono parlamento Katalonijos sostinėje. 

„C. Puigdemont`as yra mūsų prezidentas, – sakė 72-ejų pensininkė. – Tauta išsirinko savo vadovą.“

Katalonijos parlamentas į Briuselį pabėgusį C. Puigdemont`ą antradienį turėjo išrinkti regiono prezidentu. Tačiau parlamento pirmininkas Rogeris Torrentas posėdį atidėjo. C. Puigdemont`o išrinkimas turi vykti su „visomis garantijomis“ spalį Madrido nušalintam regiono prezidentui, sakė R. Torrentas. Ispanija yra išdavusi C. Puigdemont`o arešto orderį.

Ispanijos Konstitucinis teismas šeštadienį nusprendė, kad C. Puigdemont`as privalo fiziškai būti posėdyje, jog galėtų būti išrinktas. Jei sugrįžtų, jam gresia būti suimtam dėl sukilimo, maišto ir valstybės lėšų švaistymo.

Parlamento pirmininkas R. Torrentas priklauso Katalonijos kairiajai respublikonų partijai (ERC), kuri yra už regiono nepriklausomybę. Dvi kitos partijos iš nepriklausomybės šalininkų stovyklos griežtai sukritikavo posėdžio atidėjimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi