Pasaulyje

2018.01.31 10:41

Areštuoti rusų ir kinų kontrabandininkai, gabenę toną lokių letenų

BNS2018.01.31 10:41

Prie Rusijos ir Kinijos sienos buvo areštuota rusų ir kinų kontrabandininkų grupė, gabenusi toną lokių letenų, taip pat tigrų, elnių ir varlių kūnų dalių, antradienį paskelbė viena gyvūnų apsaugos organizacija.

Kontrabandininkus savaitgalį Rusijos Tolimuosiuose Rytuose areštavo rusų muitininkai. Jie trijuose kontrabandininkų automobiliuose rado 870 lokių letenų ir „mažiausiai keturių amūrinių tigrų palaikų“, nurodė Rusijos tigrų apsaugos nevyriausybinė organizacija „Amurskij tigr“.

Kontrabandininkai, Rusijos ir Kinijos piliečiai, taip pat turėjo lokių dantų, elnių uodegų ir penių, kitų gyvūnų dalių, ginklų ir amunicijos, gintaro, nurodė centras „Amurskij tigr“.

Pasak organizacijos, kontrabandininkai vyko į Kiniją ir rengėsi kirsti užšalusį Chankos ežerą ties valstybine siena.

Kinija yra didelė rinka retų gyvūnų, įskaitant tigrus, lokius, dramblius, raganosius ir skujuočius, dalims. Jos yra naudojamos tradicinėje medicinoje ir jų rinka klesti, nors nėra jokių mokslinių jų veiksmingumo įrodymų, o Kinijos vyriausybė stengiasi padaryti galą šiai prekybai.

„Gyvūnų kūnų dalys dažnai gabenamos prieš kinų Naujuosius metus“, kurie šiemet bus švenčiami vasario 16 dieną, sakė centro „Amurskij tigr“ vadovas Sergejus Aramiliovas.

Laukinėje gamtoje – Kinijoje, Rusijoje ir Šiaurės Korėjoje – amūrinių tigrų belikę tik maždaug 350.