Pasaulyje

2018.01.31 18:58

D. Trumpo metinė kalba: nebuvo geresnio laiko pradėti gyventi amerikietiška svajone

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad dar niekada nebuvo geresnio laiko pradėti gyventi amerikietiška svajone. Tai jis pareiškė skaitydamas savo pirmąjį metinį pranešimą, per kurį apibendrino pastarųjų prezidentavimo metų pasiekimus ir šių metų lūkesčius.

Bene daugiausiai dėmesio D. Trumpas skyrė ekonomikai – kalbėjo apie mažiausią per daugiau nei keturis dešimtmečius nedarbo lygį, pasidžiaugė pernai priimta mokesčių reforma, bei, anot jo, pradedančia atsigauti šalies automobilių pramone. 

Kalbėdamas apie šių metų lūkesčius, prezidentas kreipėsi į demokratus, kad šie kartu su respublikonais padėtų įgyvendinti vieną pagrindinių prioritetų – pradėti plataus masto kelių, tiltų, geležinkelių ir kitos infrastruktūros renovaciją. Kad tai pasiektų, D. Trumpas Kongreso paprašė skirti 1,5 trilijono dolerių. 

Kalbėdamas apie imigraciją prezidentas taip pat kvietė priimti kompromisą – pasiūlė skirti apsaugą beveik 2 milijonams „Svajotojų“, bet tuo pačiu skirti finansavimą numatomai statyti sienai pasienyje su Meksika, apriboti vizų loteriją ir imigrantų šeimos narių atvykimą. 

D. Trumpas, be kita ko, prašė didinti finansavimą gynybai, stiprinti branduolinę ginkluotę bei, kalbėdamas apie kovą su terorizmu, siūlė toliau tęsti prieštaringai vertinamo Gvantanamo kalėjimo veiklą.

JAV prezidentas taip pat paskelbė, kad Kinija ir Rusija kelia grėsmę amerikietiškosioms vertybėms ir patvirtino, kad Vašingtono pozicija dėl konkurencijos tarp galingųjų valstybių sudaro jo nacionalinio saugumo politikos branduolį.

„Visame pasaulyje susiduriame su piktadariškais režimais, teroristų grupuotėmis ir varžovėmis, tokiomis kaip Kinija ir Rusija, metančiomis iššūkį mūsų interesams, ekonomikai ir vertybėms“, – D. Trumpas sakė skaitydamas metinį pranešimą „Apie padėtį Sąjungoje“.

„Atremdami šiuos pavojus žinome, kad silpnumas yra patikimiausias kelias į konfliktą ir kad neprilygstama galia yra patikimiausias mūsų gynybos priemonė“, – pridūrė prezidentas.

Jis taip pat pareiškė, kad Šiaurės Korėjos režimas gali labai greitai įgyti didelio nuotolio branduolinius užtaisus galinčių nešti raketų, kelsiančių grėsmę Amerikos miestams.

„Šiaurės Korėjos beatodairiškos pastangos turėti branduolinių raketų gali labai greitai sukelti grėsmę mūsų tėvynei. Vykdome maksimalaus spaudimo kampaniją, kad to niekada neįvyktų“, – sakė D. Trumpas.