Pasaulyje

2018.01.30 21:44

Iždo sekretorius: JAV skelbs sankcijas Rusijai „artimiausioje ateityje“

BNS 2018.01.30 21:44

Jungtinės Valstijos skelbs naujas sankcijas Rusijai „artimiausioje ateityje“, pareiškė antradienį JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

„Artimiausioje ateityje jūs pamatysite papildomas sankcijas, – sakė jis teikdamas parodymus Senate. – Per kelis ateinančius mėnesius, gal net kitą mėnesį; norėčiau išsireikšti atsargiai, skelbdamas tokį pareiškimą“.

Perspėjimas buvo paskelbtas antradienį padidėjus įtampai tarp Maskvos ir Vašingtono dėl galimų baudžiamųjų priemonių Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausybei, už jos kišimąsi į JAV 2016 metų prezidento rinkimus.

Donaldo Trumpo administracija pirmadienį atsisakė imtis naujų žingsnių prieš Maskvą. Vietoje to Iždo departamentas viešai įvardijo 114 Rusijos pareigūnų ir 96 verslo lyderius, kuriems gali būti taikomos sankcijos.

JAV valstybės departamentas nustebino stebėtojus pareikšdamas, kad šiuo metu nebūtina įvesti naujų sankcijų pagal pernai priimtą atitinkamą įstatymą, nes jis jau ir taip veikia kaip atgrasomoji priemonė.

Tačiau S. Mnuchinas Senate sakė, kad naujų sankcijų bus ir kad jos „bus pagrįstos dideliu žvalgybininkų bendruomenės nuveiktu darbu“.

„Mes neatsisakėme ir neatidėjome“, – pridūrė jis.