Pasaulyje

2018.01.30 14:26

Katalonijos parlamentas atidėjo posėdį, skirtą perrinkti C. Puigdemont`ą

Katalonijos parlamentas atidėjo posėdį, skirtą išrinkti naująjį regiono prezidentą, pranešė parlamento pirmininkas Rogeris Torrent`as.

Vienintelis kandidatas į regiono prezidento postą yra nušalintas buvęs prezidentas Carlesas Puigdemont`as, kuris yra pabėgęs į Belgiją. Kol kas nebuvo paskelbta kito posėdžio data.

Posėdį atidėjęs parlamento pirmininkas vis tiek gynė C. Puigdemont`o kandidatūrą, pareikšdamas, kad nesiūlys jokio kito kandidato, nes C. Puigdemont`as „turi visišką teisę“ valdyti.

Netrukus po Katalonijos bandymo paskelbti nepriklausomybę į Briuselį pasitraukusiam C. Puigdemont`ui yra panaikintas Europos arešto orderis, tačiau Ispanijoje jis galioja, todėl vos grįžęs jis gali būti suimtas. Ispanijos teisėsauga jį kaltina antivyriausybine veikla ir neteisėtu lėšų naudojimu.

Teismas išaiškino, kad vadovauti regionui iš Briuselio buvęs lyderis negali ir priesaiką jis turėtų duoti gyvai, o ne per vaizdo konferenciją, kaip siūlė jo šalininkai.

Pirmadienį Katalonijos radijui jo advokatas sakė, kad C. Puigdemont`as dar nėra nusprendęs, ar vyks į Barseloną.

Politikos analitikas Marcas Sanjaume teigia, kad jei parlamentinė sesija būtų užblokuota arba C. Puigdemont`as nepasirodytų, galimai laukia dar vieni rinkimai, kurie, jo nuomone, problemos neišspręstų.

„C. Puigdemont`o situacija sudėtinga, jam reikia pasirinkti. Jei liktų Briuselyje, jis tikriausiai nebūtų išrinktas. Konstitucinis Teismas ir Katalonijos parlamentas reikalauja, kad jis pasirodytų  parlamente, jei nori būti išrinktas.

Jei parlamentinė sesija, kuri turėtų vykti rytoj, būtų užblokuota arba kandidatas nepasirodytų, o  partijos nepasiūlytų jokio alternatyvaus sprendimo ir  teismai blokuotų C. Puigdemont`o išrinkimą, tektų organizuoti antrus rinkimus ir formuoti naują parlamentą. Aš manau, kad nauji rinkimai šios problemos neišspręstų“, – teigia M. Sanjaume.