Pasaulyje

2018.01.29 13:31

Indijoje žuvo prie magnetinio rezonanso aparato prisiartinęs vyras

BNS2018.01.29 13:31

Mumbajuje vienas ligoninėje gydomo giminaičio aplankyti atėjęs vyras žuvo įžengęs į magnetinio rezonanso tomografo (MRI) patalpą, pirmadienį pranešė Indijos policija.

Veikiančio aparato sukurtas galingas magnetinis laukas pritraukė 32 metų Rajeshą Maru (Radžešą Marų), kai šis įžengė į patalpą laikydamas deguonies balioną, sakoma Mumbajaus policijos pranešime.

„Suėmėme gydytoją ir dar vieną jaunesnįjį personalo narį“, įtariamus „mirties sukėlimu dėl aplaidumo“, naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Deepakas Deorajas.

Šis incidentas įvyko šeštadienio naktį Nairo ligoninėje.

Policija citavo preliminarius tyrimo duomenis, rodančius, kad vyras mirė įkvėpęs iš baliono pliūptelėjusio suskystinto deguonies.

Manoma, kad balionas buvo pažeistas atsitrenkęs į MRI aparatą.

Ligoninės dekanas Rameshas Bharmalas sakė AFP, kad pradėtas tyrimas tikslioms žmogaus žūties aplinkybėms nustatyti. Pasak jo, policijai perduotas apsaugos kamerų vaizdo įrašas.

Aukos dėdė Jitendra Maru sakė, kad jo sūnėno buvo paprašytas nunešti balioną vienam ligoninės darbuotojui, esą patikinusiam, kad aparatas išjungtas.

„Skyriaus darbuotojas, turėjęs užtikrinti, kad tokių incidentų neįvyktų, liepė mano šeimos nariams eiti vidun, kai aparatas buvo įjungtas. Esame sukrėsti ir prislėgti sielvarto“, – AFP sakė J. Maru.

Maharaštros valstijos vyriausybė paskelbė, kad aukos šeimai bus sumokėta 500 tūkst. rupijų (6,32 tūkst. eurų).

Vidaus organų atvaizdams kurti naudojamas MRI aparatas sukuria itin galingą magnetinį lauką. Šalimais esantys metaliniai objektai yra stipriai traukiami, todėl jų į aparato patalpą įnešti negalima.

Delyje 2014 metais du ligoninės darbuotojai buvo kelias valandas įstrigę prispausti aparato pritraukto metalinio baliono ir patyrė sužalojimų.

2001 metais Niujorke tyrimui tomografu atvežtą šešiametį užmušė aparato link nuskriejęs metalinis deguonies balionas, pralaužęs vaikui kaukolę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.