Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.20 15:15

Pirmasis Kosovo pasiuntinys Serbijoje atsistatydino po dviejų darbo dienų

ELTA 2013.06.20 15:15

Pirmasis oficialus Kosovo atstovas Serbijoje Lulzimas Peci ketvirtadienį oficialiai atsistatydino iš šio posto, išdirbęs tik dvi dienas, praneša „The New York Times“.

Pirmasis oficialus Kosovo atstovas Serbijoje Lulzimas Peci ketvirtadienį oficialiai atsistatydino iš šio posto, išdirbęs tik dvi dienas, praneša „The New York Times“.

Savo žingsnio priežastimi pasiuntinys pavadino Kosovo ministro pirmininko Haskimo Thaci kritiką savo adresu – premjerui nepatiko jau pirmoji diplomato kalba Belgrade. H. Thaci paskelbė šią kalbą provokuojančia neigiamą Serbijos požiūrį, o patį L. Peci apkaltino įgaliojimų viršijimu.

Pirmadienį atvykęs į Belgradą, Kosovo pasiuntinys pareiškė, kad dvišaliai santykiai bus normalūs tik tada, kai Serbija pripažins atsiskyrusio krašto nepriklausomybę.

Be to, diplomatas buvo apkaltintas serbų kalbos vartojimu bendraujant su žiniasklaida, nesankcionuotomis derybomis su pareigūnais Belgrade ir savo politinių pažiūrų dėstymu, praneša „B-52“. L. Peci pareiškė negalįs dirbti krentant kaltinimų krušai ir todėl atsisakąs pasiuntinio Belgrade posto.

Pirmadienį Serbija ir Kosovas pirmą kartą savo santykių istorijoje apsikeitė vadinamaisiais „ryšių karininkais“ – pasiuntiniais, turinčiais suartinti šalių pozicijas ir atstovauti savo vyriausybėms atitinkamai Prištinoje ir Belgrade.

Apsikeitimas šiais pasiuntiniais buvo vienas svarbiausių Europos Sąjungos reikalavimų Serbijai, siekiančiai kuo greičiau tapti ES nare.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi