Pasaulyje

2018.01.28 12:54

Čekijoje perrinkto prezidento M. Zemano šalininkai užpuolė žurnalistus

BNS 2018.01.28 12:54

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas niekada nemėgo žiniasklaidos, o šeštadienį šalies vadovui švenčiant rinkimų pergalę, jo draugai ir apsaugininkai pademonstravo panašų požiūrį.

Viename Prahos viešbutyje, kur M. Zemanas paskelbė laimėjęs antrąjį rinkimų ratą, vienam iš dalyvių, iš pažiūros padauginusiam alkoholio, netekus sąmonės, keli prezidento komandos darbuotojai pradėjo plūsti įvykį filmuojančius žurnalistus, o vėliau ėmė juos stumdyti ir mušti.

Tarp užpultųjų buvo televizijos „Seznam“ reporterė Pavlina Kosova, filmavusi incidentą mobiliuoju telefonu.

„Seznam“ vyriausiasis redaktorius Jakubas Ungeris pasmerkė šį „ribas peržengiantį“ užpuolimą. Televizija pridūrė, kad M. Zemano atstovas Jiri Ovcacekas žurnalistei SMS žinute pasiuntė atsiprašymą dėl šio išpuolio ir jį pasmerkė.

Žiniasklaida nuolat tapdavo M. Zemano taikiniu. Pirmąją savo kadencijos dieną prieš penkerius metus jis pareiškė, kad kai kurios žiniasklaidos priemonės užsiima „smegenų plovimu“ ir „manipuliuoja visuomenės nuomone“. Vėliau Kinijoje kalbėdamasis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Čekijos lyderis sakė, kad žurnalistų yra per daug ir kad kai kuriuos jų reikėtų „likviduoti“.