Pasaulyje

2018.01.27 18:00

A. Merkel įspėja dėl augančio antisemitizmo

ELTA 2018.01.27 18:00

Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną Vokietijos kanclerė Angela Merkel įspėjo dėl šalyje dažnėjančių antisemitizmo apraiškų, praneša AFP.

A. Merkel Holokausto aukų atminimo svarbą pabrėžė ypač todėl, kad antisemitizmo, rasizmo ir neapykantos kitiems problemos pastaruoju metu reikalauja daugiau dėmesio.

„Nesuvokiama ir gėdinga yra tai, kad nė viena žydų įstaiga negali veikti be policijos apsaugos, ar tai būtų mokykla, ar darželis, ar sinagoga“, – pareiškė Vokietijos kanclerė.

A. Merkel patvirtino remsianti pasiūlymą Vokietijos vyriausybėje įsteigti pirmininko antisemitizmui pareigas, jei jos partijai pavyks sėkmingai baigti sudėtingas derybas dėl koalicijos.

Šios pareigos būtų įkurtos, siekiant pažaboti dažnėjančią prieš žydus ir Izraelį nukreiptą neapykantos kalbą, kuri Vokietijoje kyla tiek tarp kraštutinių dešiniųjų, tiek tarp migrantų iš musulmonų bendruomenės. 2017 m. gruodį Berlyne buvo deginamos Izraelio vėliavos, protestuojant prieš JAV sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.