Pasaulyje

2018.01.27 16:36

Išpuolio Kabule aukų padaugėjo iki 95, sužeista 158

BNS2018.01.27 16:36

Sprogmenų prikrautam greitosios pagalbos automobiliui šeštadienį detonavus tankiai apgyventame Kabulo rajone žuvo mažiausiai 95 žmonės, dar 158 buvo sužeisti, pranešė Afganistano sveikatos apsaugos ministerija.

Tai vienas galingiausių sprogdinimų, pastaraisiais metais sudrebinusių karo nuniokotą Afganistano sostinę.

Atsakomybę už šeštadienio išpuolį prisiėmė Talibanas. Tai jau antroji per pastarąją savaitę šio sukarintos grupuotės Kabule įvykdyta ataka.

Nugriaudėjus sprogimui kilo chaosas. Jo metu nenukentėję žmonės išsigandę bėgo iš sudraskytų kūnų dalimis nubarstytos išpuolio vietos, o ligonines užplūdo sužeistieji.

Pastaruoju metu Kabule, vienoje iš pačių civiliams nesaugiausių Afganistano vietų, padaugėjo tiek talibų sukilėlių, tiek džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) vykdomų išpuolių.

Vienas naujienų agentūros AFP reporteris sakė už kelių metrų nuo sprogimo vietos esančioje Džamuriato ligoninėje matęs „daugybę žuvusių ir sužeistų“ žmonių. Gydytojai ir slaugytojai desperatiškai stengėsi padėti koridoriuose ant grindų gulintiems sužeistiems vyrams, moterims ir vaikams.

Rajone, kur įvyko sprogimas, yra kelių svarbių organizacijų, tarp jų – Europos Sąjungos, biurai. Kaip AFP sakė vienas pareigūnas, ES delegacijos Kabule nariai per incidentą nenukentėjo.

Sprogimo jėga sudrebino pastatų, esančių mažiausiai už dviejų kilometrų nuo įvykio vietos, langus ir sugriovė kai kuriuos šalimais esančius mažaaukščius statinius.

Pasak Vidaus reikalų atstovo spaudai, sprogimą sukėlęs savižudis greitosios pagalbos automobiliu sėkmingai pravažiavo mažiausiai vieną patikros postą. Jis teigė gabenąs ligonį į Džamuriato ligoninę.

„Antrame poste jis buvo atpažintas ir detonavo savo sprogmenų prikrautą automobilį“, – AFP sakė Nasratas Rahimi.

Likus 20 minučių iki sprogimo vienas AFP reporteris matė, kaip už kelių šimtų metrų nuo įvykio vietos policija patikrino kelis greitosios pagalbos automobilius. Vairuotojai ir pacientai tuo metu stovėjo gatvėje. Greitosios pagalbos automobiliai šiame mieste tikrinami retai.

Talibanas per socialinius tinklus prisiėmė atsakomybę už šeštadienio išpuolį. Lygiai prieš savaitę šios grupuotės kovotojams įsiveržus į Kabulo viešbutį „Intercontinental“ žuvo mažiausia 25 žmonės, daugiausiai užsieniečiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt