Pasaulyje

2018.01.26 20:56

D. Trumpas: iš IS atkovota beveik 100 proc. teritorijos

BNS 2018.01.26 20:56

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį sakė, kad JAV remiamos koalicinės pajėgos Irake ir Sirijoje atkovojo beveik 100 proc. „Islamo valstybės“ (IS) kontroliuotos teritorijos.

„Koalicija, (suformuota grupuotei) ISIS (IS) nugalėti, atsiėmė beveik 100 proc. teritorijos, kurią kažkada Irake ir Sirijoje kontroliavo šie žudikai“, – savo kalboje Pasaulio ekonomikos forumui apsnigtame Šveicarijos Davoso kurorte sakė D. Trumpas.

„Dar laukia naujos kovos ir darbas mūsų pasiekimams įtvirtinti“, – pridūrė D. Trumpas.

IS pastaraisiais mėnesiais patyrė virtinę pralaimėjimų Irake ir Sirijoje. JAV vadovaujama koalicija antradienį pranešė, kad per operaciją Eufrato slėnio vidurinėje dalyje Sirijoje, kur dar yra įsitvirtinusių džihadistų, nukovė iki 150 IS kovotojų.

Koalicija nurodė, kad JAV remiamos Sirijos demokratinės jėgos – su IS kovojantis arabų ir kurdų aljansas – prieš smūgį padėjo stebėti taikinius.

Kurdų sausumos pajėgos suvaidino labai svarbų vaidmenį kovoje su IS.

Trečiadienį IS prisiėmė atsakomybę už ataką organizacijos „Gelbėkite vaikus“ biure Rytų Afganistane, kur žuvo mažiausiai du žmonės, sužeista 14.

„Mes įsipareigoję užtikrinti, kad Afganistanas daugiau niekada netaptų saugia priebėga teroristams, norintiems masiškai žudyti mūsų civilius gyventojus“, – savo kalboje sakė D. Trumpas.