Pasaulyje

2018.01.25 18:26

„Vienos stalas“ Austrijoje: pabėgėliai maitina pabėgėlius

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.25 18:26

Pabėgėliai iš Irako savanoriauja Austrijos maisto banke ir aprūpina maistu tūkstančius žmonių. Tarp jų - ir savo likimo brolius, kitus pabėgėlius. Maistu, kurį Vienos gyventojai išmeta, jie gelbsti nuo bado skurstančiuosius.

„Vienos stalas“ – seniausias Austrijos maisto bankas. Savanoriai padeda surinkti maistą, kuris būtų išmestas, ir pristato jį 20-čiai tūkstančių alkstančių žmonių. Prieglobsčio prašytojai, pabėgę iš Irako, padeda surinkti gerą, tačiau prekybos kriterijų nebeatitinkantį maistą ir išdalinti jį skurstantiems žmonėms.

„Manau, kad „Vienos stalas“ yra labai gera idėja, nes visi žmonės čia gali padėti. Nėra jokio skirtumo tarp mūsų – arabai, europiečiai, musulmonai ar krikščionys – visi čia esame tiesiog žmonės, kurie nori ir gali padėti“, – sako pabėgėlis iš Irako Rozhas Ali.

Padėdami kitiems, pabėgėliai ir patys greičiau pasijunta visuomenės dalimi. Surinktas maistas išdalinamas benamiams, vienišoms mamoms bei kitiems pabėgėliams.

„Jie nori ne tik būti čia, bet ir dalyvauti šalies gyvenime, jie nori dirbti. Mes suteikiame jiems galimybę padėti kitiems pabėgėliams“, – sako „Vienos stalo“ darbuotojas Karlas-Antonas Goertzas.

Kasmet Europoje išmetama 88 mln. tonų maisto, kurių vertė – 150 mlrd. eurų.

Daugiau apie tai – Julijos Petrošiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.