Pasaulyje

2018.01.25 14:05

Prancūziją toliau merkia lietus, kyla Senos upės vanduo Paryžiuje

BNS 2018.01.25 14:05

Prancūzijoje iškritus daugiau lietaus upių vandens lygis ketvirtadienį toliau kilo, o 15-oje departamentų tebegalioja potvynių pavojus.

Prognozuojama, kad Senos upė Paryžiuje toliau tvins iki šeštadienio. Potvynių pavojus taip pat gresia šalies šiaurėje ir rytuose.

Vidurio Prancūzijoje keturiuose departamentuose paskelbtas pavojus dėl sniego ir plikledžio.

Prancūzijos meteorologijos biuras pažymėjo, kad potvynius lemia itin lietinga žiema: Paryžiuje kritulių kiekis normą viršija dvigubai.

Iki ketvirtadienio ryto Senos lygis ties Austerlico tiltu sostinės rytuose pasiekė 5,44 m žymą. Tikėtina, kad iki šeštadienio upė toliau tvins ir pasieks maždaug 6,1 m lygį.

Kai 2016-ųjų birželį Paryžių ištiko toks pats potvynis, miesto valdžia buvo priversta uždaryti kelias istorines vietas, įskaitant Luvro muziejų.

Vis dėlto ši padėtis daug pakenčiamesnė negu 1910 metų Didysis potvynis, kai Seinos vanduo buvo pakilęs 8,62 metro. Tąsyk daug paryžiečių buvo priversti evakuotis iš namų.

Prieš dvejus metus Luvras buvo uždarytas keturioms dienoms. Be to, 35 tūkst. meno kūrinių buvo perkelti į saugesnes vietas.

„Nuo tada didelis kiekis rezervo kolekcijų laikomos supakuotos, kad būtų galima greitai jas perkelti potvynio atveju. Taip pat buvo apmokytas personalas“, – sakoma Luvro pranešime.

Kol kas šis muziejus tebeveikia, bet žemiau esantis Islamo meno skyrius buvo uždarytas bent iki sekmadienio.