Pasaulyje

2018.01.25 12:01

Tarp medžių aptikta nepaliesta Berlyno sienos dalis

BNS2018.01.25 12:01

Vokiečių istorikas ir kraštotyrininkas Christianas Bormannas šiaurinėje sostinės dalyje, apsauginėje miško juostoje tarp Šenholco ir Rainikendorfo rajonų, aptiko pamirštą 80 metrų ilgio Berlyno sienos atkarpą, praneša šalies žiniasklaida.

Kaip sakė 37 metų Ch. Bormannas, šis jo radinys yra „paskutinis išlikęs pradinės būklės sienos fragmentas“. Ant sienos yra išlikusių spygliuotos vielos ir apsauginės sistemos signalinių kabelių likučių.

Istorikas mėgėjas tvirtina žinojęs apie pamirštą sienos atkarpą nuo 1999 metų, tačiau laikė tai paslaptyje. Paviešinti tai jis nusprendė norėdamas, kad siena būtų išsaugota kaip istorinis paminklas.

Šaltojo karo simboliu tapusi Berlyno siena iškilo 1961 metų rugpjūtį ir tris dešimtmečius dalijo miestą į dvi dalis. Visas sienos ilgis siekė 155 km, Berlyno atkarpa – kiek daugiau nei 43,1 km.

1990-aisiais Berlyno siena buvo nugriauta. Nedidelės sienos dalys buvo išsaugotos kaip to laikotarpio istorinių įvykių atminimas ir buvo paverstos Rytų pusės meno galerija po atviru dangumi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.