Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.24 15:15

Turkija pagrasino išnaikinti teroristus šalyje

ELTA 2018.01.24 15:15

Turkija tvirtina, kad vykdydama operaciją „Alyvmedžio šakelė“ (Olive Branch), jau nukovė mažiausiai 260 Sirijos kurdų kovotojų, ir operacija bus vykdoma, kol visi „teroristai bus visiškai eliminuoti“, informuoja „Euronews“.

Turkijos puolimas šiaurinėje kaimyninės Sirijos dalyje esančiame Afrino regione, kuriame dominuoja kurdai, vykdomas jau penktą dieną.

Turkijos kariuomenė šeštadienį paskelbė pradėjusi dar vieną Sirijos kurdų Liaudies apsaugos dalinių (YPG) apšaudymą – operaciją „Alyvmedžio šakelė“ – šiaurinėje Sirijoje esančiame Afrino regione.

Tuo tarpu, kovoje su „Islamo valstybe“ (IS) kurdų YPG pajėgas remiančios Jungtinės Valstijos ragino susilaikyti, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sudalyvavo vieno iš dviejų per puolimą žuvusių Turkijos karių laidotuvėse.

Turkijos prezidentas piktinasi tuo, kad JAV remia YPG, kurie, R. T. Erdogano teigimu, yra susiję su kurdų sukilėliais Turkijoje.

Turkijos puolimas lėmė protestus Sirijoje ir kai kuriose Europos sostinėse, kilo susirūpinimas dėl civilių saugumo tame regione. R. T. Erdoganas tuo tarpu patikino užsienio lyderius, neva buvo imtasi visų priemonių, kad būtų išvengta civilių aukų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi