Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Rumunijos parlamentas balsavo už apkaltą prezidentui

ELTA2015.02.12 21:37

Penktadienį Rumunijos parlamentas balsavo už apkaltą šalies prezidentui Traianu Basescu, praneša „The Associated Press“.  

Penktadienį Rumunijos parlamentas balsavo už apkaltą šalies prezidentui Traianu Basescu, praneša „The Associated Press“.

Už prezidento nušalinimą nuo pareigų buvo 258 parlamentarai iš 432. Pagal Rumunijos įstatymus, kad T. Besescu paliktų savo postą, parlamento sprendimą per referendumą, įvyksiantį liepos 29 d., turi paremti dauguma šalies piliečių.

Iki to laiko valstybės vadovo pareigas laikinai eis Rumunijos Senato pirmininkas Crinas Antonescu.

T. Besescu nušalinimo nuo pareigų iniciatorė yra parlamente daugumą turinti socialistų ir liberalų koalicija. Deputatai, be kita ko, kaltina prezidentą pažeidus konstituciją ir trukdžius vyriausybei normaliai dirbti.

Rumunijoje kelis pastaruosius mėnesius nesibaigia didelė politinė krizė, kurią sukėlė gyventojų nepasitenkinimas biudžeto išlaidų mažinimu ir žemu gyvenimo lygiu. Nuo metų pradžios buvo atstatydinti du ministrų kabinetai, o balandį vyriausybei pradėjo vadovauti Victoras Ponta iš opozicinės Socialdemokratų partijos.

Dėl politinio nestabilumo proprezidentinė Demokratų liberalų partija perėjo į opozicijos stovyklą. Tad T. Besescu iš esmės atsidūrė opozicijoje ir parlamento daugumai, ir vyriausybei.

T. Besescu užėmė Rumunijos prezidento postą 2004 metais. 2007 metais parlamentas jau mėgino jį nušalinti nuo pareigų, bet tada per referendumą maždaug 75 procentai šalies gyventojų parėmė valstybės vadovą, ir jis nebuvo atstatydintas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.