Pasaulyje

2018.01.23 13:55

Indonezijoje įvykęs stiprus žemės drebėjimas įvarė baimės sostinės gyventojams

BNS 2018.01.23 13:55

Indoneziją antradienį supurtė stiprus žemės drebėjimas, kuris įvarė baimės sostinės Džakartos gyventojams ir sugadino kelius kaimo vietovėse.

Per 6 balų žemės drebėjimą ėmė siūbuoti pastatai ir biurų darbuotojai puolė į lauką, o motociklininkai buvo tiesiog numesti nuo savo transporto priemonių.

Indonezijos televizijos reportažuose buvo matyti viename uoste Banteno provincijoje, Javos salos šiaurės vakaruose, smarkiai į šonus svyruojantys sunkvežimiai. Socialiniuose tinkluose paskelbta didžiulių keliuose atsivėrusių plyšių ir apgadintų automobilių bei pastatų nuotraukų.

Kol kas neaišku, ar nukentėjo žmonių.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Sėdėjau, kai pastatas staiga pradėjo drebėti. Išbėgau iš pastato. (Drebėjimas) buvo gan stiprus, aš išsigandau“, – pasakojo vienos Džakartos universalinės parduotuvės darbuotojas, 35 metų Suji, kuris, kaip ir daugelis indoneziečių, turi vieną vardą.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad 6 balų drebėjimo židinys buvo 43 km gylyje.

Joks cunamio pavojus nebuvo paskelbtas.

Drebėjimo epicentras buvo jūroje, apie 130 km į pietvakarius nuo Džakartos, kurioje gyvena daugiau kaip 10 mln. žmonių.

„Epicentro rajone žemės drebėjimai dažni. Labai tikėtini tolesni pakartotiniai požeminiai smūgiai“, – televizijai „Metro“ sakė Indonezijos meteorologijos, klimatologijos ir geofizikos agentūros vadovas Dwikorita Karnawati.

„Raginu žmones būti pasirengusius, ypač jei esate netvirtuose pastatuose“, – pridūrė jis.

Drebėjimas įvyko Džakartoje su oficialiu vizitu lankantis JAV gynybos sekretoriui Jamesui Mattisui.

Indonezija patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, pasižymintį dideliu tektoniniu aktyvumu, todėl čia dažni žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.