Pasaulyje

2018.01.23 13:44

Čekijos prezidentas Europoje prognozuoja migracijos krizės didėjimą

ELTA 2018.01.23 13:44

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas mano, kad artimiausiais metais Europos Sąjungoje migracijos krizė gali įgauti dar didesnį mastą. Jis tai pareiškė Prahos televizijos kanalo „Barrandov“ laidoje.  

„Gresia pavojus, kad ateinančiais metais migracijos banga Europos Sąjungoje padidės, – sakė valstybės vadovas. – Iš Afrikos į Europą pasirengę vykti dešimtys milijonų pabėgėlių“.

Pasak M. Zemano, migracija iš musulmoniškų Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių kelia grėsmę krikščioniškajai Europos kultūrai. „Jokių pabėgėlių musulmonų (Čekijoje)“, – pareiškė prezidentas.

Be to, pasak jo, migracija kelia didelį pavojų pačioms musulmonų šalims, iš kurių pabėgėliai plūsta į Europą. „Iš ten išvyksta smegenys ir raumenys“, – teigė Čekijos lyderis.

Bet jis neatmetė, kad nacionalinei ekonomikai daug naudos duoda į šalį atvykstantis specialistai iš Rytų Europos. „Esu už tai, kad iš šalių, artimų mums kalbos požiūriu, tokių kaip Ukraina, Rusija, Baltarusija, (į Čekiją) važiuotų kvalifikuoti kadrai“, – pareiškė M. Zemanas.