Pasaulyje

2018.01.23 12:57

Vokietija: Hanoverio oro uoste kilo masinės kurdų ir turkų muštynės

ELTA2018.01.23 12:57

Pirmadienio vakarą Langenhageno oro uoste Hanoveryje Vokietijos šiaurėje kilo kurdų ir turkų konfliktas. Tai antradienį pranešė regiono policijos spaudos tarnyba.

„Preliminariais duomenimis, grupė kurdų išvykimo terminale surengė spontanišką mitingą prieš Turkijos karinę operaciją Sirijos šiaurėje. Demonstrantai susikivirčijo su keleiviais turkais, ir tarp dviejų grupių kilo susirėmimas, per kurį du žmonės buvo lengvai sužeisti. Policija panaudojo pipirines dujas prieš 20 aktyvių muštynių dalyvių“, – sakoma spaudos tarnybos pranešime.

Laikraščio „Hannoversche Allgemeine Zeitung“ duomenimis, incidento vietoje buvo susirinkę apie 180 žmonių. Demonstracijos oro uoste dalyviai skandavo antiturkiškus šūkius, adresuotus aviacijos bendrovės „Turkish Airlines“ skrydžio į Stambulą keleiviams, kurie atsakydami į tai susirėmė su protestuotojais.

Sausio 20 d. Turkijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas paskelbė pradedąs operaciją „Alyvmedžio šakelė“ prieš kurdų formuotes Sirijos Afrino rajone, kur gyvena apie 1,5 milijono kurdų.