Pasaulyje

2018.01.23 11:56

Japonijos sostinės gatves paralyžiavo sniegas

BNS 2018.01.23 11:56

Tokijuje iškritus neįprastai daug sniego ir šalčiui sutrikdžius viešojo transporto darbą, tūkstančiai žmonių antradienį įstrigo eismo spūstyse, o dešimtys buvo sužeisti.

Japonijos meteorologijos agentūra pranešė, kad kai kuriuose šalies sostinės rajonuose iškrito 23 cm sniego. Šis snygis – didžiausias nuo 2014 metų vasario.

Pirmadienio vakarą Tokijuje, viename didžiausių pasaulio miestų pagal gyventojų skaičių, milijonams iš darbo grįžtančių žmonių teko ieškoti būdų, kaip pasiekti namus, nes prasti orai paralyžiavo eismą.

Uolumu darbe garsėjantys japonai buvo paraginti anksčiau išeiti iš savo biurų, tačiau tai neapsaugojo nuo viešojo transporto vėlavimų ir didžiulių spūsčių stotyse.

Visuomeninis transliuotojas NHK pranešė, kad mažiausiai 180 žmonių patyrė nesunkių sužalojimų slidžiose gatvėse. Policija nurodė, kad buvo užfiksuota apie 700 eismo įvykių.

Pirmadienį vakare automobiliams įstrigus viename tunelyje, nusidriekė 10 km ilgio eilė, o žmonės iki antradienio paryčių liko įkalinti savo mašinose.

Antrą dieną iš eilės dėl sniego teko atšaukti dešimtis vietinių ir tarptautinių skrydžių iš Japonijos sostinės ir į ją, o daugiau nei 9 tūkst. keliautojų buvo priversti praleisti naktį Naritos oro uoste.

Oro uosto pareigūnai ir avialinijų personalas dalijo žmonėms vandenį, užkandžius ir miegmaišius.

„Planavau baigusi studijas universitete aplankyti Jungtines Valstijas, tačiau mano skrydis buvo atšauktas. Kodėl šiandien?“ – visuomeniniam transliuotojui NHK sakė jauna moteris, neslėpdama pykčio.

Sipa/Scanpix nuotr.

Smarkus snygis yra įprastas reiškinys Japonijos šiaurėje, tačiau jis retai pasitaiko sostinėje, kurį pastarąjį kartą tiek sniego matė 2014 metais.

Antradienio rytą Tokijuje ryškiai švietė saulė, tačiau meteorologai prognozavo, kad šią savaitę termometro stulpelis toliau rodys gerokai žemiau nulio.

Trečiadienį sostinėje temperatūra turėtų nukristi iki minus 6 laipsnių Celsijaus, nurodė meteorologijos agentūra.

„Kelias dienas besilaikanti minusinė temperatūra yra neįprastas dalykas Tokijui. Dėl jos sušals sniegas“, – sakė agentūros atstovas Kenji Okada.

„Anksčiau daug žmonių yra patyrę sužalojimų, kai paslydo ir griuvo. Net paprastas ėjimas gali būti pavojingas“, – sakė jis.