Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.23 11:26

M. Pence`ui rengiantis apsilankyti prie Raudų sienos, palestiniečiai skelbia streiką

ELTA 2018.01.23 11:26

Protestuojant prieš planuojamą JAV viceprezidento Mike`o Pence`o apsilankymą šventosiose Jeruzalės vietose ir memoriale Holokausto aukoms atminti, antradienį užsidarė palestiniečių įmonės.

Vieningas visų palestiniečių frakcijų frontas kvietė streikuoti Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje. Tai raginama daryti reaguojant į M. Pence`o vizitą ir Vašingtono sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje duris užvėrė ir palestiniečių mokyklos. Tačiau islamistinio judėjimo „Hamas“ kontroliuojamame Gazos Ruože gyvenimas tekėjo sava vaga ir streikai nevyko.

Antradienį M. Pence`as turėtų susitikti su Izraelio prezidentu Reuvenu Rivlinu, apžiūrėti Jad Vašemo Holokausto memorialą ir apsilankyti prie Rytų Jeruzalėje esančios Raudų sienos - švenčiausios žydų maldos vietos.

Šis palestiniečių protestas surengtas antrąją M. Pence`o dviejų dienų vizito Izraelyje dieną, tarp Vašingtono ir palestiniečių tvyrant didelei įtampai.

Gruodžio 6 dieną D. Trumpo paskelbta Jeruzalės deklaracija, kurioje, be kita ko, žadama perkelti JAV ambasadą į Jeruzalę, radikaliai pakeitė JAV politiką padalyto Šventojo miesto klausimu.

Palestiniečiai mano, kad tokiu žingsniu JAV Rytų Jeruzalės kontrolę priskyrė Izraeliui, o tai - itin opus klausimas, nes rytinę Jeruzalės dalį palestiniečiai laiko būsimos savo valstybės sostine.

Pirmadienį kalbėdamas Izraelio parlamente M. Pence`as pakartojo D. Trumpo pažadą perkelti JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę ir teigė, kad tai turėtų įvykti iki 2019 metų pabaigos.

M. Pence`o kalbą, kurioje netrūko biblinių įvaizdžių ir kurią aplodismentais sutiko dauguma Izraelio įstatymų leidėjų, vyriausiasis palestiniečių derybininkas Saebas Erekatas kritikavo, pareikšdamas, kad ji „mesianistiška“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi