Pasaulyje

2018.01.23 10:03

JAV: kompromisinis susitarimas Kongrese leido atstatyti valdžios veiklą

ELTA 2018.01.23 10:03

JAV Kongreso nariams pagaliau pavyko pasiekti susitarimą, leidžiantį pratęsti JAV federalinės vyriausybės darbo finansavimą artimiausias tris savaites – iki vasario 8 dienos. Tai leis atnaujinti valstybinių įstaigų darbą, pristabdytą naktį į šeštadienį, informuoja BBC. 

Tam, kad būtų priimtas vyriausybės biudžeto projektas, finansuojantis valdžios veiklą iki vasario 8 dienos, Senate reikėjo surinkti 60 iš 100 balsų. Rezoliucija dėl įstatymo projekto priėmimo surinko 81 balsą, prieš pasisakė 18 senatorių, o Atstovų Rūmuose buvo surinkta 266 balsai, prieš pasisakė 150.

Demokratų partijos lyderiai sutiko palaikyti įstatymo projektą. Mainais už biudžeto rėmimą, respublikonai sutiko atsižvelgti į demokratų argumentus dėl į JAV vaikystėje nelegaliai atvykusių imigrantų.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įstatymo projektą po to, kai dokumentui pritarė abeji Kongreso rūmai.

Tikimasi, kad vyriausybė antradienį atnaujins darbą. Tūkstančiai federalinės valdžios darbuotojų, kurie pirmadienį dėl JAV vyriausybės uždarymo buvo priversti eiti nemokamų atostogų, atsikvėpė iš palengvėjimo.

JAV vyriausybė veiklą sustabdė naktį iš penktadienio į šeštadienį. Tai buvo pirmas šalies valdžios uždarymas nuo 2013-ųjų – tuomet Jungtinių Valstijų valdžios krizė truko 16 dienų.