Pasaulyje

2018.01.22 23:16

JAV sugriežtino oro transporto krovinių iš Artimųjų Rytų oro uostų kontrolę

BNS 2018.01.22 23:16

Jungtinės Valstijos nurodė griežčiau tikrinti lėktuvais gabenamus krovinius iš penkių Artimųjų Rytų šalių ir priminė pernai birželį užfiksuotą mėginimą susprogdinti lėktuvą, kas rodo, kad ekstremistinės grupuotės ir toliau taikosi į civilinės aviacijos sektorių.

Transportavimo saugumo administracija pirmadienį nurodė septyniems oro uostams Egipte, Jordanijoje, Saudo Arabijoje, Katare ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose pateikti daugiau duomenų į Jungtines Valstijas skraidinamus krovinius JAV muitų ir pasienio apsaugos tarnybai, kad kroviniai būtų patikrinti prieš pakrovimą.

Agentūra nenurodė jokios naujos konkrečios grėsmės, dėl kurios priimtas toks sprendimas.

„Nuolatinė grėsmė aviacijai verčia pasaulį didinti pasaulinį aviacinį saugumą. Šios šalys buvo pasirinktos dėl teroristinių grupuočių pademonstruoto siekio iš šių šalių pulti aviaciją“, – nurodoma tarnybos pranešime.

Minėta tarnyba priminė apie incidentą Australijoje birželį, kuomet saugumo pareigūnams pavyko užkirsti kelią jau gerokai pasistūmėjusiam trijų vyrų, siejamu su „Islamo valstybe“, parengtam planui susprogdinti lėktuvą panaudojant savadarbį sprogstamąjį užtaisą.

„Incidentas Australijoje, įvykęs praėjusią vasarą, yra akivaizdus priminimas Transportavimo saugumo administracijai ir visiems mūsų aviaciniams partneriams, įskaitant krovinių vežėjus, kad mums reikia ir toliau imtis veiksmų apsaugoti mūsų dangų“, – nurodoma Transportavimo saugumo administracijos pranešime.