Pasaulyje

2018.01.22 15:36

Ispanijos teisėsauga neišduos naujo Europos arešto orderio C. Puigdemont`ui suimti

ELTA2018.01.22 15:36

Ispanijos teisėsauga neišduos naujo Europos arešto orderio nušalintam Katalonijos prezidentui Carlesui Puigdemont`ui suimti. Tai pirmadienį Madride paskelbė šalies aukščiausiasis teismas.

Ispanijos prokuratūra prieš tai pareikalavo išduoto naują arešto orderį, kad pirmadienį į Kopenhagą atvykęs C. Puigdemont`as galėtų būti suimtas. Į Belgiją pabėgęs buvęs Katalonijos prezidentas Danijos sostinėje dalyvaus diskusijoje.

Tuo tarpu Katalonijos regiono parlamentas, nepaisydamas centrinės vyriausybės Madride pasipriešinimo, vėl paskyrė C. Puigdemont`ą kandidatu į regiono prezidentus. Tai po konsultacijų su parlamente atstovaujamų partijų lyderiais paskelbė naujasis regiono parlamento pirmininkas Rogeris Torrent`as.

Debatai dėl pasiūlyto kandidato turi prasidėti vėliausiai iki sausio 31 dienos.

Ispanijos centrinė vyriausybė praėjusių metų spalį įvedė Katalonijoje tiesioginį valdymą ir nušalino C. Puigdemont`o vadovaujamą regiono vyriausybę. Prieš tai parlamentas Barselonoje po Madrido uždrausto nepriklausomybės referendumo paskelbė, kad Katalonija atsiskiria nuo Ispanijos. Centrinės vyriausybės paskelbtus parlament rinkimus gruodžio 21-ąją vėl laimėjo nepriklausomybės šalininkai.

C. Puigdemont`as ir keturi jo ministrai po nušalinimo pabėgo į Belgiją, kad išvengtų suėmimo. Jie Ispanijoje ieškomi dėl „maišto, sukilimo ir valstybės lėšų švaistymo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.