Pasaulyje

2018.01.22 12:27

Iš nuskendusio Irano tanklaivio besiliejančios naftos dėmių plotas padidėjo trigubai

ELTA, BNS2018.01.22 12:27

Iš Irano tanklaivio, nuskendusio netoli Kinijos rytinės pakrantės, besiliejančių naftos dėmių plotas padidėjo daugiau kaip tris kartus, sekmadienio vakarą pranešė pareigūnai.

Kinijos valstybinės vandenynų administracijos pranešime sakoma, kad tarnybos pastebėjo tris naftos dėmes, kurių bendras plotas – 332 kvadratiniai kilometrai. Trečiadienį teršalai buvo pasklidę tik 101 kv. km teritorijoje.

Sekmadienio vakarą nelaimės vietoje dirbo trys Kinijos pakrančių apsaugos laivai, vertinantys išsiliejimo mastą, nurodė vandenynų administracija.

„Sanchi“ gabenta itin lengva naftos frakcija nesudaro įprastos klampios dėmės, bet vis tiek yra labai nuodinga ir pavojinga jūrinei gyvūnijai. Be to, šie teršalai daug sunkiau atsiskiria nuo vandens.

5,4 kilometro ilgio ir 1,4 kilometro pločio dėmę už maždaug 5 kilometrų nuo tos vietos, kur nuskendo tanklaivis, užfiksavo atitinkamos tarnybos, šalinančios katastrofos padarinius. Šiomis dienomis Kinijos valstybinė okeanologijos valdyba taip pat pranešė, kad už 5 kilometrų į pietryčius nuo tanklaivio pastebėta kita 4 kilometrų ilgio ir 400 metrų pločio dėmė. Duomenys iš palydovų rodo, kad šiame rajone dabar yra trys naftos dėmės, kurių bendras plotas – 332 kvadratiniai kilometrai.

Su Panamos vėliava iš Irano į Pietų Korėją plaukęs tanklaivis „Sanchi“ naktį į sausio 7 d. Rytų Kinijos jūroje, už 160 jūrmylių į rytus nuo Jangdzės upės žiočių, susidūrė su Honkongo sausakrūviu laivu „CF Crystal“. 136 tūkstančius tonų dujų kondensato gabenęs tanklaivis užsidegė, o sausio 14 d. nuskendo. Avarijos metu tanklaivyje buvo 32 įgulos nariai – 30 iraniečių ir du Bangladešo piliečiai. Jie visi žuvo, trijų jūreivių lavonus pavyko surasti.

Rajone, kur nuskendo laivas, esama vietų, kur veisiasi svarbios komercinės rūšys, tarp jų kai kurių rūšių kalmarai. Be to, kai kurių rūšių gyvūnai, tarp jų geltonpelekės kervinos ir mėlynieji krabai, susirenka ten žiemoti, nurodo aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“.

Šį rajoną kerta ir daugelio jūrinių žinduolių, tarp jų kuprotųjų ir pilkųjų banginių, migracijos keliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt