Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.16 10:36

Londone vietoj D. Trumpo R. Tillersonas tarsis dėl Irano branduolinio susitarimo

Vietoj Donaldo Trumpo Londone pirmadienį lankosi valstybės sekretorius, pradėdamas savaitės vizitą keturiose Europos šalyse. Rexas Tillersonas turėtų apsilankyti ir ką tik atidarytoje naujoje Jungtinių Valstijų ambasadoje, kurią sukritikavo D. Trumpas. Pagrindinė vizito tema bus Irano branduolinio susitarimo likimas, kai D. Trumpas suteikė europiečiams iki keturių mėnesių parašyti naują sutartį ir priversti Iraną jai paklusti. Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai tarsis, kaip tai padaryti.

Naujoji Jungtinių Valstijų ambasada Londone dar ne visiškai veikia, bet pirmadienį turėtų sulaukti šeimininko. Amerikos diplomatijos vadovas, atvykęs aštuntojo vizito į Europą, turėtų aplankyti daugiau kaip milijardą dolerių kainavusį pastatą, kurį iš kitų išskiria visų pirma atvirumas publikai. Visos lėšos jai surinktos pardavus senąją ambasadą prabangiame centro rajone ir kitą turtą. Ji buvo nepataisomai nesaugi, ir viską pradėjo dar respublikonas George`as Bushas, bet D. Trumpas apkaltino Baracką Obamą ir pasipiktino sandorio kaina.

R. Tillersonas Londone visų pirma svarstys Irano branduolinio susitarimo likimą. Britanija ir Prancūzija yra tarp šalių, kurios prieš trejus metus sutarė, kad Iranas 10 metų stabdys urano sodrinimą, o mainais sulauks sankcijų palengvinimo.

Tačiau D. Trumpas, seniai širdęs dėl tokio sandorio, suteikė paskutinius keturis mėnesius europiečiams, kad šie parengtų sutartį jau be, anot jo, katastrofiškų spragų. Iranas pareiškė, kad dėl nieko iš naujo nesiderės, tą patį sako ir Rusija.

Išsamiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi