Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.22 09:47

JAV viceprezidento vizitas Jeruzalėje pažymėtas įtampa

Jeruzalėje pirmadienį lankosi Jungtinių Valstijų viceprezidentas – aukščiausias Amerikos atstovas nuo tada, kai ji nusprendė miestą pripažinti Izraelio sostine ir perkelti ambasadą. Tvirtas Izraelio rėmėjas Mike`as Pence`as sakys kalbą parlamente. Didžiausia arabų partija žada ją boikotuoti, bet Izraelio premjeras žada parodyti deramą pagarbą „didžiam draugui“.

Išvakarėse Jordanijos karalius M. Pence`ui pareiškė sprendimui dėl Jeruzalės nepritariantis, ir artimos sąjungininkės sutarė nesutarti.

M. Pence`as penktą kartą Izraelyje, bet sako, kad milijoną kartų čia lankėsi širdyje. Labai konservatyvus krikščionis atstovauja tiems rinkėjams, kuriems pažadus vykdė Donaldas Trumpas, pripažinęs Jeruzalę Izraelio sostine. M. Pence`as laikomas vienu šio sprendimo stūmėjų skilusioje administracijoje.

Knesete M. Pence`as sakys kalbą, kurią Izraelio arabų politikai žada ją boikotuoti. Premjeras vis vien žada šiltą pasitikimą.

„Laikau tai gėda, kad parlamentarai ketina boikotuoti ir net trukdyti šiam svarbiam apsilankymui Knesete. Bet mes visi būsime ten ir viceprezidentui M. Pence`ui suteiksime didžią pagarbą, kurios jis nusipelno“, – patvirtino Izraelio ministras pirmininkas.

Palestiniečių lyderiams atsisakius susitikti su M. Pence`u, Izraelio premjeras sako, kad tie, kas nenori kalbėtis su amerikiečiais apie taiką, tas nenori taikos. Bet Palestinos valdžia nebelaiko Vašingtono sąžiningu tarpininku ir kaltina dėl antausio.

Išsamiau apie JAV ir Izraelio santykius – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi