Pasaulyje

2018.01.20 23:40

Prabangiame Afganistano sostinės viešbutyje – ginkluotas įsiveržimas

15min.lt 2018.01.20 23:40

Šeštadienį Afganistano sostinėje Kabule įsikūrusiame penkių žvaigždučių viešbutyje „Intercontinental“ aidėjo šūviai. 

Kaip pranešė Afganistano vidaus reikalų tarnybos atstovas, į viešbutį įsiveržė „trijų ar keturių ginkluotų žmonių grupė“ ir pradėjo šaudyti į svečius, rašo „Reuters“.

Vidaus reikalų atstovas Nasratas Rahimi vėliau portalui BBC sakė, kad du iš įsiveržusių užpuolikų buvo nukauti. Pranešama, kad tarp užpuolikų buvo ir savižudžių sprogdintojų. Įsiveržimas prasidėjo apie 21 val. vietos (18.30 val. – Lietuvos) laiku.

Vienas pareigūnas sakė, kad užpuolikai ginkluoti mažo kalibro ginklais ir granatsvaidžiais.

Pirmas ir antras aukštai buvo patikrinti, trys sužeisti svečiai nuvežti į ligoninę, – AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi. – Kai kurie kiti svečiai buvo išgelbėti. Nukentėjusiųjų skaičius galėsime paskelbti operacijai pasibaigus.“

Afganų žiniasklaida praneša apie daug nukentėjusių žmonių. Ketvirtasis viešbučio aukštas, kuriame yra keli restoranai ir plaukimo baseinas, buvo padegtas, sakė minėtas NSD pareigūnas.

Pareigūnai aiškinasi, kaip užpuolikai įėjo į viešbutį pro saugumo užtvaras, sakė N. Danishas ir pridūrė, kad atsakomybę už viešbučio saugumą prieš dvi savaites perėmė viena privati kompanija. Anksčiau šeštadienį vienoje viešbučio salėje vyko konferencija Afganistano ir Kinijos santykių klausimais; joje dalyvavo Kinijos ambasados pareigūnas.

„Intercontinental“ viešbutis yra vienas iš dviejų prabangiausių viešbučių Kabule, jame neretai vyksta ir Vyriausybės darbuotojų konferencijos. Šis ginkluotas įsiveržimas įvyko praėjus vos keletui dienų, po to, kai JAV ambasada Kabule išleido perspėjimą apie viešbučius mieste.

„Gavome informacijos, kad ekstremistų grupės gali planuoti išpuolius prieš viešbučius Kabule“, – rašė ambasada ketvirtadienį paskelbtame visuomenės saugumo įspėjime, tačiau pranešime, kaip galimas tikslas, buvo nurodytas vienas viešbutis netoli tarptautinio oro uosto. Ekstremistų grupės taip pat gali taikytis į visuomenės susibūrimų vietas, valdžios institucijas, transporto, rinkas ir vietas, kur lankosi daug užsieniečių“.

Pastarąjį kartą šį Kabule ant kalvos įsikūrusį ir stipriai saugomą viešbutį „Talibano“ kovotojai buvo užpuolę 2011 metais. Tąkart per išpuolį žuvo 21 žmogus, įskaitant ir devynis užpuolikus.