Pasaulyje

2018.01.20 12:46

Tailando policija sulaikė neteisėtos prekybos gyvūnais „karalių“

BNS2018.01.20 12:46

Tailando policija, sulaikiusi asmenį, laikomą nelegalios prekybos nykstančių gyvūnų dalimis karaliumi, sudavė smūgį šeimos vadovaujamam sindikatui, kuris nelegaliai tiekia dramblio kaulą, raganosių ragus ir tigrų kūnų dalis platintojams Kinijoje ir Vietname.

Tailando pilietybę turintis 40 metų vietnamietis Boonchai Bachas penktadienio vakarą buvo sulaikytas už tai, kad iš Afrikos į Tailandą gabeno 14 raganosių ragų, kurių vertė siekia apie 1 milijoną JAV dolerių (0,8 mln. eurų).

Jis areštuotas po to, kai pagrindiniame Bankoko oro uoste gruodžio 12-ąją buvo sulaikytas Tailando nacionalinių parkų ir gamtos apsaugos tarnybos pareigūnas Nikornas Wongprachanas, mėginęs iš karantino zonos slapta išvežti raganosio ragą į netoliese esantį butą.

Šį ragą į Bankoką kontrabanda iš Johanesburgo Pietų Afrikos Respublikoje įvežė kinas, kuris buvo sulaikytas dieną prieš tai.

Policijos tyrimas atvedė prie tinklą finansavusio Boonchai Bacho.

„Tai didžiulis kontrabandos sindikatas, kuriam vadovavo Bonchai Bachas“, – šeštadienį žurnalistams sakė nacionalinės policijos vado pavaduotojas generolas Chalermkiatas Srivorakanas.

„Boonchai Bachas pripažino, kad yra (su tuo) susijęs“, – teigė Chalermkiatas Srivorakanas ir pridūrė, kad už saugomų gyvūnų dalių kontrabandą jam gresia įkalinimas iki ketverių metų.

Manoma, kad Boonchai ir visa Bachų šeima metų metus nebaudžiami dirbo iš Tailando šiaurės rytuose prie sienos su Laosu esančio Nakon Panomo.

Su Tailando policija bendradarbiaujanti kovos su kontrabanda organizacija „Freeland“ paskelbė, kad Bachų šeima priklauso pietryčių Azijos nusikalstamai organizacijai „Hydra“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt