Pasaulyje

2018.01.20 10:09

Popiežius apsilankys nuo „El Nino“ potvynių smarkiai nukentėjusiame Peru regione

BNS 2018.01.20 10:09

Popiežius Pranciškus šeštadienį nuvyks į šiaurinį Peru regioną, dar neatsigavusį po meteorologinio reiškinio „El Nino“ sukeltų didžiulių potvynių, kurie beveik prieš metus sugriovė šimtus tūkstančių namų ir pareikalavo 150 gyvybių.  

Netoli Truchiljo miesto, kur popiežius aukos mišias ir pervažiuos per smarkiai nukentėjusį rajoną, kurio pavadinimas yra toks pats, kaip jo gimtosios vietos Argentinoje, tūkstančiai žmonių vis dar gyvena palapinėse.

Čia popiežius tikriausiai susidurs su nusivylusiais gyventojais, kurie tikisi, kad jo apsilankymas gali paspartinti atstatymą po didžiausios per beveik du dešimtmečius Peru gamtinės katastrofos. Pareigūnai sako, kad potvyniai paveikė beveik 2 mln. žmonių.

„Žmonės įtūžę, nes valdžia nieko nepadarė“, – sakė Truchilje gyvenantis 60 metų biologas Carlosas Bocanegra.

Pranciškus bus antras popiežius, apsilankęs šiame pakrantės mieste, kurį periodiškai pliekia Ramiojo vandenyno šiltėjimo nulemtos katastrofiškos liūtys. 1985 metais, kai Peru gramzdino ne tik „El Nino“ nulemti potvyniai, bet ir hiperinfliacija bei politinis smurtas, Truchilje lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Praėjus trims dešimtmečiams Peru visuomenėje tebėra įsišaknijusi tokia pati nelygybė. Skurdūs kaimiški rajonai kaip ir tada nėra pasirengę susidurti su stichinėmis nelaimėmis.

Sekmadienį popiežius po savaitės kelionės Čilėje ir Peru turi grįžti į Romą.

Pontifiko vizitą Čilėje temdė protestai dėl Katalikų Bažnyčios atsako į kunigų vykdomą lytinį išnaudojimą ir 11 bažnyčių apmėtymas Molotovo kokteiliais, bet Peru popiežius buvo sutiktas šiltai. Kad ir kur Pranciškus važiuodavo, prie gatvių jo pasveikinti susirinkdavo tūkstančiai žmonių.

Penktadienį tūkstančiai katalikiškos Peru gyventojų keliavo į Truchilją dalyvauti mišiose vandenyno pakrantėje, kurias aukos Pranciškus.

Po mišių popiežius „papamobiliu“ pervažiuos per miesto rajoną Buenos Aires.