Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.20 09:55

Susitarti nepavyko – JAV federalinė valdžia stabdo darbą

ELTA 2018.01.20 09:55

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra stabdomas, šalies politikams nesugebėjus iki termino pabaigos susitarti dėl trumpalaikio biudžeto plano.  

Laikrodžiui mušant vidurnaktį, senatoriai toliau diskutavo apie susidariusią situaciją bei galimus jos sprendimus, o prezidento Donaldo Trumpo administracija išleido pranešimą, kuriame dėl susidariusios krizės kaltinami demokratai.

Trumpalaikį biudžetą priėmė Atstovų Rūmai, bet projektas užstrigo Senate, kur valdantieji respublikonai turi minimalią daugumą – 51 iš 100 vietų. Tam, kad projektas būtų priimtas, reikėjo mažiausiai 60-ies senatorių pritarimo.

Įdomu tai, kad ši krizė JAV politiką ištiko per pirmąsias D. Trumpo inauguracijos metines.

Prezidento atstovės spaudai Sarah'os Sanders teigimu, vyriausybės uždarymą lėmė tai, kad demokratai primygtinai reikalavo, jog būtų išsaugota apsauga nelegaliems imigrantams, į JAV atvykusiems vaikystėje.

„Senato demokratai yra Schumerio uždarymo kaltininkai“, – teigė ji, turėdama omenyje demokratą Niujorko senatorių Chucką Schumerį, kuris anksčiau penktadienį susitiko su D. Trumpu.

„Šiandien jie teikė prioritetą politikai prieš nacionalinį saugumą, prieš karių šeimas, prieš pažeidžiamus vaikus bei prieš mūsų valstybės pareigą tarnauti visiems amerikiečiams. Mes nesiderėsime dėl nelegalių imigrantų statuso tol, kol demokratai su savo neatsakingais reikalavimais į kampą spaus teisėtus piliečius“, – sakė S. Sanders.

JAV federalinė valdžia netoli uždarymo ribos pastaraisiais mėnesiais buvo atsidūrusi kelis kartus, bet tada Atstovų Rūmai galiausiai sugebėdavo rasti bendrą kalbą bei priimdavo trumpalaikius finansavimo projektus.

Kritiškai svarbios federalinės valdžios agentūros bei kariuomenė dirbs toliau, tačiau tol, kol krizė bus išspręsta, be darbo ir algos liks tūkstančiai valdžios darbuotojų.

Paskutinį kartą JAV vyriausybės veikla buvo suspenduota 2013 metų spalį. Tada vyriausybės krizė truko 16 dienų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi