Pasaulyje

2018.01.19 16:37

Ežere prie Aušvico aptiktos Antrojo pasaulinio karo bombonešio nuolaužos

ELTA2018.01.19 16:37

Sausindamas savo ežerą, esantį netoli Aušvico koncentracijos stovyklos, vienas Lenkijos karpių augintojas aptiko Antrojo pasaulinio karo laikų sovietų bombonešio nuolaužas.

„Surasti dalis buvo labai sudėtinga. Išnarstėme kiekvieną ežero lopinėlį, dumble žiemiškomis sąlygomis ieškodami smulkiausių (orlaivio) fragmentų“, – naujienų agentūrai AFP sakė Dagmaras Kopijaszas iš „Atminties vietų prie Aušvico-Birkenau fondo“. Ši organizacija renka įvairius su stovykla susijusius objektus ir juos išsaugo siekdama, kad jie nenugrimztų užmarštin. 

Pasak jo, „Ilyushin Il-4“ tipo bombonešį numušė vokiečių priešlėktuvinė gynyba. Tai įvyko 1945 metų sausio 19 dieną, vos kelios dienos iki sovietų armijai išvaduojant stovyklą. 

D. Kopijaszas mano, kad lėktuvo nuolaužos, ant kurių matyti užrašai kirilica, į paviršių iškilo tik šiemet dėl kalnakasybos regione vykstančio žemės judėjimo. 

Nacių Vokietija Aušvico stovyklą įkūrė per Antrąjį pasaulinį karą okupavusi Lenkiją. 

Stovykla tapo simboliu nacių vykdyto genocido, kurio metu buvo nužudyta 6 mln. Europos žydų. Net šeštadalis jų nuo 1940-ųjų iki 1945-ųjų buvo nužudyti Aušvice. Stovykloje gyvybės neteko ir daugiau kaip 100 tūkst. kitų tautybių žmonių. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt