Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JT: 2012 metais pasiektas rekordinis pabėgėlių skaičius – 7,6 mln.

ELTA2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) pranešime teigiama, kad 2012 metais pabėgėliais tapo 7,6 mln. žmonių. Tai didžiausias pabėgėlių skaičius nuo 1994 metų, skelbia BBC.

Jungtinių Tautų (JT) pranešime teigiama, kad 2012 metais pabėgėliais tapo 7,6 mln. žmonių. Tai didžiausias pabėgėlių skaičius nuo 1994 metų, skelbia BBC.

JT aukštojo komisaro pabėgėlių reikalams biuro (UNHCR) pranešime teigiama, kad Sirija yra „didžiausias naujas veiksnys“, lėmęs padidėjusį pabėgėlių skaičių.

Be kita ko, nustatyta, kad ekonomiškai silpnose šalyse prieglobstį rado 81 proc. visų pabėgėlių pasaulyje – 11 proc. daugiau nei prieš dešimtmetį.

„Šie skaičiai kelia nerimą. Tai atspindi asmenų kančias plačiu mastu ir tarptautinės bendruomenės sunkumus siekiant užkirsti kelią konfliktams bei skatinant laiku priimti sprendimus“, – sakė UNHCR vadovas Antonio Guterresas.

Pasak A. Guterresas, naujausi duomenys rodo, kad nauju pabėgėliu tampama kas 4,1 sekundės.

Anot UNHCR, skaičiai paremti agentūros bei šalių vyriausybių ir kitų nevyriausybinių organizacijų duomenimis.

Afganistanas jau 32 metus yra didžiausias pabėgėlių šaltinis. 95 proc. afganistaniečių pabėgėlių glaudžiasi Irane arba Pakistane.

Somalio pabėgėliai yra antroji didžiausia grupė, po kurios seka irakiečiai. Sirijos pabėgėliams teko ketvirta vieta.

Tačiau į šią statistiką neįtrauktas dar vienas milijonas žmonių, kurie pabėgo iš Sirijos per paskutinius šešis mėnesius.

JT teigimu, remiantis šia tendencija, tikėtina, kad iki šių metų pabaigos dar 2 mln. sirų taps pabėgėliais. Per ateinančias kelias dienas Europos Sąjungos valstybėms bus pateiktas prašymas priimti bent dalį Sirijos pabėgėlių.

Kongo Demokratinėje Respublikoje nuo praėjusiais metais tarp vyriausybės pajėgų ir M23 judėjimo sukilėlių kilusių kovų iš šalies pabėgo 800 tūkst. žmonių.