Pasaulyje

2018.01.18 18:19

D. Trumpas neigia, kad pasikeitė jo pozicija dėl sienos su Meksika statybų

ELTA2018.01.18 18:19

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį tvirtino, kad jo planas pasienyje su Meksika statyti sieną nepasikeitė. Tai jis pareiškė reaguodamas į Baltųjų rūmų personalo vadovo teiginį, kad pernai žadėdamas pastatyti sieną, prezidentas šiuo klausimu nebuvo „iki galo informuotas“.

Į atsargą išėjęs generolas Johnas Kelly tokį komentarą išsakė Kongreso lotynų amerikiečių reikalų komitete, o trečiadienį apie jį pranešė dienraštis „The New York Times“. Tai buvo vienas iš tų retų atvejų, kai prezidento bendražygiai nutolo nuo prezidento pozicijos vienu iš esminių jo prieš rinkimus keltų klausimų.

J. Kelly įstatymų leidėjams teigė įtikinęs D. Trumpą, kad siena nėra būtina ir kad prezidento nuomonė šiuo klausimu esą pasikeitė.

Tačiau D. Trumpas netruko į tai atrėžti tviteryje: „Siena yra siena – nuo tos dienos, kai kilo mano galvoje, ši mintis niekaip nesikeitė.“

Prezidentas pridūrė, kad dalis sienos bus „permatoma“ ir, kaip teigė dar pernai liepą, užtikrins, kad žmonės per ją nemėtytų „didelių maišų su narkotikais“. Be to, D. Trumpas pakartojo, kad jos statybas, tiesiogiai ar netiesiogiai, apmokės Meksika.

„20 mlrd. JAV dolerių už sieną yra „grašiai“, palyginti su sumomis, kurias Meksika uždirba iš JAV. NAFTA yra nejuokingas pokštas!“ – dėstė D. Trumpas, dar kartą pakartodamas savo poziciją prekybos sutarties, dėl kurios sąlygų šiuo metu persiderama, klausimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.