Pasaulyje

2018.01.18 17:05

Kinija tikina, kad oro kokybė 2017 metais pagerėjo

ELTA2018.01.18 17:05

Kinijos oro kokybė šalyje 2017 metais pagerėjo, ketvirtadienį pareiškė šalies aplinkosaugos ministerija. Ankstesniais metais ši problema šalyje buvo tokia opi, kad frazė „oro apokalipsė“ šalies gyventojams tapo įprasta ir kasdieninė. 

Vidutinis smulkiųjų PM2.5 dalelių, galinčių įsiskverbti giliai į plaučius, lygis pernai 338 miestuose siekė 43 mikrogramus kubiniam metrui, per metus sumažėjęs 6,5 procento, teigiama ministerijos pareiškime.

Anot Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), saugus koncentracijos lygis neviršija 25 mikrogramų kubiniam metrui.

Vidutinis kiek didesnių PM10 dalelių lygis miestuose smuko iki 75 mikrogramų kubiniam metrui, per metus sumažėjęs 5,1 proc., teigia ministerija.

Su oro, vandens ir dirvožemio taršos problemomis daugelį metų susiduria ne vienas augantis pramoninis Kinijos miestas. Analitikai teigia, kad pastaruoju metu pastebimus teigiamus pokyčius lėmė palankios oro sąlygos ir agresyvesnis aplinkosaugos taisyklių taikymas. Šalies valdžia nurodė teršiančioms gamykloms išsikelti iš Pekino ir jo apylinkių ir nustatė „zonas be anglies“, kur per 3 mln. namų ūkių skubiai buvo perkelti prie šildymo dujomis ar elektra sistemos.

Tačiau vis dar abejojama, ar vyriausybės taikomos priemonės bus veiksmingos. Ketvirtadienį vakare sunkus smogas apgaubė Pekiną ir aplinkinius šiaurinius rajonus.

„Greenpeace“ analizė, publikuota sausį, rodo, kad, nors dalelyčių PM2.5 lygis Pekine, Tiandzine ir 26 aplinkiniuose miestuose smuko 33,1 proc. per paskutinius tris 2017 metų mėnesius, lyginant su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu, per metus šalies mastu jis nukrito tik 4,5 proc. – tai mažiausias nuosmukis nuo 2013 metų.