Pasaulyje

2018.01.18 15:01

Lenkijoje per protestus nuniokota valdančiosios partijos būstinė

Varšuvoje per „Juodojo trečiadienio“ protestus buvo nuniokota valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ būstinė. Keliuose Lenkijos miestuose vyko akcijos prieš dar didesnį abortų draudimo griežtinimą, o sostinėje keli protestuotojai metė balionus su raudonais dažais į „Teisės ir teisingumo“ būstinę, kurioje įsikūręs ir partijos lyderis Jaroslawas Kaczynskis.

Vienas žmogus sulaikytas, valdžia nusiteikusi reaguoti griežtai į tokius incidentus – esą demokratiškoje šalyje žmonės turi teisę kritikuoti vyriausybę, bet ne siaubti pastatus.

Apie tūkstantį žmonių susirinko į prostestą Varšuvoje, mažesnės demonstracijos vyko ir kituose miestuose – Krokuvoje, Lodzėje, Vroclave.

Lenkijos parlamentas praėjusią savaitę atmetė siūlytas įstatymo pataisas, kuriomis opozicija ir visuomenės atstovai mėgino liberalizuoti dabartinę abortų tvarką, ir pasirinko toliau svarstyti atskirą pasiūlymą, kad būtų uždrausta atlikti abortus vaisiaus apsigimimo atvejais.

2015 metais į valdžią atėjusi „Teisės ir teisingumo“ partija nutraukė dirbtinio apvaisinimo programų valstybinį finansavimą, stojo į kovą ir su kontraceptinėmis priemonėmis.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.