Pasaulyje

2018.01.18 11:15

R. Tillersonas: JAV kariai liks Sirijoje ne tik dėl kovos su IS

ELTA 2018.01.18 11:15

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas trečiadienį sakė, kad JAV kariai bus palikti Sirijoje ne tik dėl siekio kovoti su džihadistais, bet taip pat norint padėti priešintis Sirijos prezidento Basharo al-Assado valdžiai ir augančiai Irano įtakai.

Kalbėdamas apie JAV strategiją, skirtą padėti užbaigti ne vienerius metus trunkantį Sirijos pilietinį karą, R. Tillersonas pabrėžė, kad svarbiausia JAV kariuomenės užduotimi išlieka „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės sunaikinimas ir siekis užkirsti kelią jos sugrįžimui. Tačiau politikas aiškiai nurodė, kad neterminuotu JAV karių buvimu Sirijoje taip pat siekiama padėti sukurti pakankamai stabilumo Sirijoje, kad būtų nuverstas Sirijos prezidentas B. al-Assadas.

JAV valstybės sekretorius pridūrė, kad Amerikos kariai pasiliks Sirijoje net ir pasibaigus kovai su IS, siekiant užtikrinti, kad nei Iranas, nei Sirijos prezidentas neužims teritorijų, kurios buvo išlaisvintos su Jungtinių Valstijų pagalba.

R. Tillersono teigimu, visiškas Amerikos karių išvedimas leistų B. al-Assadui ir toliau brutaliai elgtis su savo šalies žmonėmis.

„Savo pačių žmonių žudikas negali įgyti pasitikėjimo, reikalingo ilgalaikiam stabilumui“, – sakė JAV valstybės sekretorius.