Pasaulyje

2018.01.18 07:31

ES sieks drastiškai sumažinti neperdirbamo plastiko kiekius

Europos Sąjunga sieks drastiškai sumažinti neperdirbamo plastiko kiekius, taip bandydama kontroliuoti atliekų poveikį aplinkai ir sveikatai. Šią savaitę Europos Komisija pristatė plastiko panaudojimo strategiją, pagal kurią ši medžiaga taptų žiedinės ekonomikos dalimi.

Anot Europos Komisijos vicepirmininko Jyrkio Kataineno, dabar pakuotėms naudojamas plastikas išmetamas iš jo negaunant jokios naudos. Dėl to pasiūlymą parengę Komisijos atstovai sieks, kad iki 2030-ųjų Europos Sąjungos vidaus rinkoje pagaminamos prekių pakuotės būtų visiškai perdirbamos.

Kad to būtų pasiekta, į procesą skatinama įsitraukti ir pramonė – šiai, kaip teigiama, turėtų būti sudarytos patrauklios ir nenuostolingos sąlygos pertvarkyti gamybą.

Nors keli šiuo klausimu trečiadienį diskutavę Europos Parlamento nariai Komisijos užsibrėžtą 2030-ųjų terminą vadina pernelyg ambicingu, kone absoliuti dauguma europarlamentarų tokią iniciatyvą sveikina, teigdami, kad tai smarkiai prisidės prie aplinkos tausojimo.

Diskusijose apie plastiko atliekų mažinimą itin didelis susirūpinimas reikštas dėl mikroplastiko – ypač mažų, iki 5 milimetrų dydžio plastiko dalelių, kurių randama ne tik vandenynuose, bet ir ore, maisto produktuose bei kosmetikoje.