Pasaulyje

2018.01.17 08:24

R. Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją

ELTA 2018.01.17 08:24

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti karinį atsaką, informuoja „SBS News“. 

Po Kanadoje surengto viršūnių susitikimo JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pabrėžė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija siekia diplomatinio sprendimo. Tačiau sekretorius pridūrė, kad Šiaurės Korėja dar neparodė, jog yra „patikima derybų partnerė“. Politikas atsisakė komentuoti, ar Baltieji rūmai svarsto imtis prieš Pchenjaną ribotų karinių veiksmų.

„Turime pripažinti, kad grėsmė auga, ir jei Šiaurės Korėja nepasirinks diskusijų ir derybų kelio, tada ji pati privers mus imtis rimtesnių veiksmų“, – sakė R. Tillersonas.

Kanados Vankuverio mieste susirinkę 20 užsienio reikalų ministrų susitarė didinti spaudimą Pchenjanui, kuris pastaraisiais mėnesiais atliko ne vieną raketų bandymą. Nepaisant griežtinamų sankcijų Šiaurės Korėjai, ji per pastaruosius dvejus metus gerokai patobulino savo branduolinių ir įprastinių ginklų programas.

Tuo pačiu ministrai išreiškė paramą tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos vykstančioms deryboms. Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas sausio pradžioje sakė esąs atviras dialogui su Pietų Korėja ir pasiūlė siųsti savo šalies delegaciją į Pietų Korėjoje vyksiančias žiemos Olimpines žaidynes.

Dvi dienas truksiantį viršūnių susitikimą surengė JAV ir Kanada, bet dvi didžiausios Šiaurės Korėjos sąjungininkės – Rusija ir Kinija – nebuvo pakviestos. Abi šalys kaltinamos tuo, kad nedaro Pchenjanui pakankamo spaudimo, jog šis atsisakytų branduolinių ginklų programos. Pekinas pavadino šį viršūnių susitikimą „neteisėtu“, nes jame nedalyvavo pačios svarbiausios suinteresuotos šalys.