Pasaulyje

2018.01.17 15:08

Darbą pradeda naujasis Katalonijos parlamentas

Trečiadienį darbą pradėjo per pirmalaikius rinkimus išrinktas naujasis Katalonijos perlamentas. Turint omenyje, kad separatistinės Katalonijos partijos išlaikė nedidelę persvarą, jos gali pabandyti tęsti atsiskyrimo nuo Ispanijos karalystės politiką, ir dėl to dar sudėtingesni gali tapti santykiai su Madridu, įvedusiu tiesioginį šios svarbios provincijos valdymą.

Kairiosios respublikonų partijos ERC narys Rogeris Torrentas buvo išrinktas asamblėjos pirmininku 65 balsais prieš 56. Per balsavimą aštuonios vietos salėje buvo tuščios – jų šeimininkai yra įkalinti dėl savo vaidmens Katalonijos nepriklausomybės kampanijoje arba pabėgę į Belgiją.

Dėl tiesioginio Madrido valdymo į savanorišką tremtį Belgijon išvykęs ankstesnis Katalonijos parlamento pirmininkas Carlesas Puigdemont`as vėl tikisi tapti Katalonijos vyriausybės vadovu. Bent jau taip tvirtina jo bendrapartiečiai, nes jų partija pasivadinusi „Kartu už Kataloniją“ – vėl didžiausia tarp separatizmą remiančių politinių partijų parlamente. 

Formaliai daugiausiai balsų gavo už vieningą karalystę pasisakanti „Piliečių partija“, bet kitos šios pakraipos politinės jėgos per pirmalaikius rinkimus pasirodė labai prastai.

Tiesioginį valdymą Katalonijoje vykdanti premjero Mariano Rajoy vyriausybė jau perspėjo, kad, jei C. Puigdemont`as bus perrinktas, Madridas tiesioginio valdymo neatšauks.