Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.16 12:50

Japonai rado laivą su aštuoniais kūnais: gali būti iš Šiaurės Korėjos

BNS 2018.01.16 12:50

Japonijos vidurio regione į pakrantę išmestame sudužusiame laive buvo aptikti aštuoni lavonai, antradienį pranešė pareigūnai.

Manoma, kad tai gali būti vienas iš vadinamųjų laivų vaiduoklių, kasmet atklystančių prie Japonijos krantų.

Pakrančių apsaugos tarnybos gelbėtojai septynių vyrų lavonus sudužusiame laive, kuris buvo išmestas į Kanadzavos salos pakrantę, aptiko praėjusią savaitę.

Dar vienas smarkiai suiręs lavonas buvo rastas už maždaug 15 metrų nuo laivo, naujienų agentūrai AFP sakė policijos aukšto rango pareigūnas Hiroshi Abe.

„Sunku identifikuoti palaikus, nes jie pradėję irti“, – sakė jis ir pažymėjo, kad nepalankių oro sąlygų ir didelio bangavimo pareigūnai dar negalėjo nuodugniai ištirti laivą.

„Pastebėjome tabako dėžutę su korėjietiškais rašmenimis, tačiau negalime patvirtinti, kad laivas atplaukė iš Šiaurės Korėjos“, – sakė H. Abe.

Tuo tarpu pakrančių apsaugos pareigūnai beveik neabejoja, kad tai yra Šiaurės Korėjos žvejybinis laivas.

Pernai į Japonijos pakrantę buvo išmesta rekordiškai daug sudužusių Šiaurės Korėjos laivų.

Televizijos reportažuose apie naujausią incidentą buvo matyti apvirtusio plokščiadugnio laivo nuolaužos pakrantėje.

Kaip skelbia „TV Asahi“, laive buvo rastas ženklelis su buvusio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo atvaizdu.

Pernai į Japonijos pakrantę buvo išmesti 104 Šiaurės Korėjos žvejybiniai laivai, 2016 metais – 66, rodo pakrančių apsaugos tarnybos duomenys.

Kartais tokių laivų įgulų nariai jau būna nebegyvi, todėl vietos žiniasklaida juos vadina „laivais vaiduokliais“.

Ekspertai sako, kad Šiaurės Korėjos žvejai plaukia toli į jūrą, kad patenkintų vyriausybės reikalavimus sugauti didesnį laimikį. Tačiau jų laivai paprastai yra seni, prastai aprūpinti ir dažnai genda arba pristinga degalų. Be to, žvejai beveik neturi galimybių prisišaukti pagalbą.

Didžiulis maisto produktų ir užsienio valiutos stygius Šiaurės Korėjoje, kuriai taikomos griežtos tarptautinės sankcijos dėl jos branduolinės ir raketų programų, yra vienas veiksnių, dėl kurio kasmet į Japonijos pakrantę išmetama vis daugiau sudužusių šios izoliuotos valstybės žvejų laivų.

Japonijos ir Šiaurės Korėjos santykiai yra įtempti; Pchenjanas neretai svaidosi grasinimais Tokijui ir leidžia raketas netoli Japonijos teritorijos ar virš jos.

Tačiau Japonijos pakrančių apsaugos tarnyba dažnai gelbsti regiono vandenyse nelaimės ištiktus Šiaurės Korėjos žvejus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi