Pasaulyje

2018.01.15 17:26

Popiežius nerimauja, kad pasaulį nuo branduolinio karo skiria vos vienas incidentas

ELTA2018.01.15 17:26

Popiežius Pranciškus pirmadienį pasidalijo nuogąstavimais, kad pasaulis yra ant branduolinio karo slenksčio, ir prisipažino, kad situacija jį gąsdina.

Pontifikas kalbėjo popiežiškajame lėktuve skrydžio į Lotynų Ameriką, kur aplankys Peru ir Čilę, metu. Tą jis padarė praėjus vos dienai po to, kai melagingas pranešimas apie artėjančią raketą sukėlė paniką Havajuose, kur ir taip tvyro įtampa dėl galimos Šiaurės Korėjos atakos.

Paklaustas apie branduolinio karo grėsmę po to, kai Šiaurės Korėja pernai atliko seriją branduolinių ir raketų bandymų, popiežius atsakė: „Manau, kad esame ant ribos.“

„Labai to bijau. Užtenka vos vieno incidento, kad viską išjudintų“, – žurnalistams sakė Šventasis Tėvas.

Jau ne kartą apie branduolinių ginklų keliamą pavojų viešai kalbėjęs 81-erių popiežius Pranciškus kartu su juo skridusiems žiniasklaidos atstovams parodė jautrią 1945-aisiais metais darytą fotografiją, kurioje įamžintas japonų berniukas, nešantis mirusį savo broliuką.

Vaikas, kurį brolis nešasi ant nugaros, žuvo JAV ant Nagasakio numetus atominę bombą.

Kitoje nuotraukos pusėje popiežius Pranciškus užrašė žodžius: „Karo rezultatas.“

„Norėjau atspausdinti ir padalinti šią nuotrauką, nes tokie vaizdai gali sujaudinti žymiai labiau nei tūkstančiai žodžių. Todėl norėjau ja su jumis pasidalyti“, – sakė Pranciškus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.