Pasaulyje

2018.01.15 08:43

Saudo Arabijos moterims leista gyvai stebėti futbolo rungtynes

Itin konservatyvios musulmoniškos šalies – Saudo Arabijos – moterys savaitgalį pagaliau galėjo gyvai stebėti futbolo rungtynes. Tiesa, tai jos gali daryti tik trijuose stadionuose pagrindiniuose šalies miestuose. 

Į stadioną jos buvo įleistos pro „šeimos“ įėjimą. Tokia galimybė – viena iš daugelio, atsiradusių po reformų, siekiančių modernizuoti Saudo Arabiją. Kiek anksčiau buvo žengtas ir dar vienas nedidelis žingsnis – atidaryta pirmoji automobilių parduotuvė, skirta moterims, o jau nuo birželio moterys galės ir vairuoti. 

Remiantis Saudo Arabijos įstatymais, moteris, norėdama dirbti ar keliauti, turi tai daryti tik su savo vyru. Dauguma restoranų turi dvi erdves: viena skirta vyrams, kita – šeimoms. Be vyro sutikimo moterys Saudo Arabijoje negali pasigaminti paso, išvykti į užsienį, tuoktis ar pradėti verslo. 

„Pirmas kartą gyvenime  futbolą žiūriu gyvai. Sukoriau ilgą kelią, kad palaikyčiau savo komandą. Jaučiausi lyg būčiau visai šalia žaidėjų, futbolo aikštėje“, – kalbėjo viena pirmųjų Saudo Arabijos moterų, stebėjusi futbolą gyvai.