Pasaulyje

2018.01.12 10:34

D. Trumpas po skandalingosios knygos pasirodymo tikrinsis sveikatą

Valdonė Rudenkienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.12 10:34

Jungtinių Valstijų prezidentas šį penktadienį pirmą kartą oficialiai tikrinsis sveikatą. Tai Donaldas Trumpas pažadėjo po to, kai pasirodžius itin didelio populiarumo sulaukusiai, tačiau prieštaringai vertinamai knygai „Ugnis ir įniršis“, buvo suabejota jo psichikos sveikata.

Jau bestseleriu tapusioje Michaelo Wolffo knygoje teigiama, kad D. Trumpo aplinka Baltuosiuose rūmuose jį laiko dideliu vaiku, kuris laimėjo prezidento rinkimus. Tiesa, po tokių pareiškimų D. Trumpo kabineto nariai dievagojosi niekada taip nesakę, juo labiau nevadinę D. Trumpo bukagalviu, kaip teigiama knygoje.

Knygoje abejojama dėl D. Trumpo tinkamumo užimti postą. Į tai D. Trumpas atsakė, kad yra baigęs prestižinius universitetus, uždirbęs milijonus ir iš pirmo karto laimėjęs prezidento rinkimus, todėl laikantis save „labai stabiliu genijumi“. Tai sukėlė tikrą audrą Amerikoje – kai kurie psichiatrai išplatino viešą laišką, kad tokie pareiškimai nebūdingi sveikam žmogui, o pats autorius sako, kad knyga išjudino svarstymą dėl 25-osios Konstitucijos pataisos – kad prezidentą galima nušalinti dėl neįgalumo.

D. Traumpas knygą vadina prasimanymais ir sako galintis įrodyti, jog teiginiai apie jo sveikatą nepagrįsti. Tiesa, D. Tuampas sveikatą tikrinsis Baltųjų rūmų parinktoje klinikoje, o procedūrai vadovaus Baltųjų rūmų medikas, todėl jau dabar yra abejojančių dėl tyrimų objektyvumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.