Pasaulyje

2018.01.11 15:49

Lemtinga diena dėl Vokietijos vyriausybės: A. Merkel gresia politinės karjeros pabaiga

Dvi didžiausios Vokietijos partijos ketvirtadienio rytą pradėjo paskutinį neformalių derybų etapą, per kurį turės apsispręsti, ar Socialdemokratų ir Krikščionių demokratų partija ras pagrindą pradėti formalias koalicijos derybas. Kanclerė Angela Merkel tikina, kad derybose dar yra „didelių kliūčių“, tačiau tikisi jas įveikti.

Paskutinis neformalių derybų etapas, manoma, gali užsitęsti iki nakties. Abiejų partijų lyderiai pripažįsta, kad dar yra daug darbo, bet džiaugiasi, kad derybose pavyksta sutarti.

A. Merkel šios derybos yra labai svarbios, kai nepavyko suformuoti valdančiosios daugumos su „žaliųjų“ ir liberalų demokratų partijomis. Analitikai mano, kad nuo šių derybų gali priklausyti ir A. Merkel politinė ateitis. Jeigu jos žlugs, kanclerės politinė karjera greičiausiai baigsis.

Tiesa, A. Merkel nėra vienintelė, kuriai gresia prarasti savo pozicijas, toks pat likimas gali laukti ir Martino Schulzo, kurio vedami socialdemokratai rinkimuose surinko mažiausiai balsų nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Išsamiau – Igno Kinčino reportaže.