Pasaulyje

2018.01.11 15:45

JAV Valstybės departamentas pataria amerikiečiams vengti kelionių į Rusiją

BNS 2018.01.11 15:45

JAV Valstybės departamentas dėl padidėjusio pavojaus patarė amerikiečiams vengti nebūtinų kelionių į Rusiją, skelbiama specialiame portale keliautojams.

JAV Valstybės departamentas išskiria keturias šalių kategorijas, o Rusiją priskyrė trečiajai – prie jos priskiriamos valstybė, į kurias derėtų keliauti tik viską gerai apsvarsčius.

Kaip pagrindinį pavojų Rusijoje Valstybės departamentas nurodo terorizmą ir perspėja, kad atakų taikiniais gali tapti turistų lankomos vietos – garsūs objektai, stotys, oro uostai ir prekybos centrai.

Pasak Valstybės departamento, JAV piliečiai Rusijoje dažnai tampa pareigūnų ir policininkų piktnaudžiavimo, blogo elgesio ir turto prievartavimo aukomis. Be to, Rusijos valdžia trukdo amerikiečių diplomatams teikti pagalbą savo tėvynainiams ir taiko ypatingus suvaržymus dvigubą pilietybę turintiems asmenims.

Tiems, kas neketina atšaukti kelionių į Rusiją, rekomenduojama vengti demonstracijų, būti atsargiems Vakarų turistų lankomose vietose ir stebėti žiniasklaidos pranešimus.

Be to, amerikiečiams primygtinai nerekomenduojama vykti į Šiaurės Kaukazą ir Maskvos aneksuotą Krymą.