Pasaulyje

2018.01.11 11:57

Irano ir Irako pasienį supurtė virtinė vidutinio stiprumo požeminių smūgių

BNS2018.01.11 11:57

Irano ir Irako pasienį ketvirtadienį supurtė virtinė vidutinio stiprumo požeminių smūgių, kuri buvo juntama Bagdade ir Teherane.

Septyni mažiausiai 5 balų stiprumo požeminiai smūgiai įvyko tame pačiame rajone, kur lapkričio mėnesį per žemės drebėjimą žuvo daugiau kaip 530 žmonių. Aštuntas drebėjimas buvo 4 balų stiprumo. Kol kas pranešimų apie nukentėjusius žmones ir padarytą žalą nėra.

Rusijos seismologai stipriausią smūgį vertina 5,7 balo.

5–5,9 balo požeminiai smūgiai laikomi vidutinio stiprumo drebėjimais.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) pranešė, kad požeminiai smūgiai buvo užregistruoti netoli Irako Mandali miesto, o šeštas – netoli Mehrano Irano vakaruose. Visi jie įvyko per valandą nuo 6 val. 59 min. Grinvičo (8 val. 59 min. Lietuvos) laiku.

Drebėjimo židinys buvo 10 km gylyje, nurodė USGS.

Irano valstybinė televizija pranešė, kad žmonės pajutę drebant žemę puolė į gatves. Bagdade gyventojai taip pat jautė drebėjimą ir numanomus pakartotinius požeminius smūgius.

5 balų stiprumo žemės drebėjimai gali padaryti reikšmingos žalos. Be to, ketvirtadienio drebėjimų židiniai buvo labai negiliai. Tokiu atveju jie paviršiuje pasireiškia smarkiau ir gali padaryti didesnės žalos, bet mažesnėje teritorijoje.

Irano valstybinė televizija pateikė panašius duomenis apie drebėjimus, tačiau visa informacija yra preliminari.

Lapkričio mėnesį tame pačiame regione įvyko 7,2 balo žemės drebėjimas, per kurį vien Irane žuvo daugiau kaip 530 žmonių, o dar tūkstančiai buvo sužeisti. Irake, šiauriniame kurdų regione, žuvo devyni žmonės, o dar daugiau kaip 550 buvo sužeisti.

Irano gelmes raižo keli dideli tektoniniai lūžiai, o silpnų žemės drebėjimų užfiksuojama beveik kasdien. 2003-aisiais smogęs 6,6 balo žemės drebėjimas sugriovė istorinį Bamo miestą. Tąsyk žuvo apie 26 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.